S€X LIBRIS

!!! Božej & Blažej v MP3 !!!

Stahovačka / Download

Soubor vznikl v létě roku 1986, kdy se členové bývalé hanspaulské kapely Hugo Band při návratu z legendárního "Houtyše" rozhodli pro jeho obnovení v podobě Hugo Bandu 2. Tak jeho původní členové začali zkoušet ve stavební buňce libeňského "Trianglu" ve složení Hugo Khol − kytara, Jiří Horálek - bicí, Vít Malinovský - zpěv a Jarda Sadílek - baskytara. Post kytary zanedlouho přebral Honza Volný, post baskytary Jiří Plech Novotný a na klávesy přibyl Vlasta Voral. V tu dobu vznikly první skladby: Trioda, Mexická, Smrt kohoutova, Budky a Šílená, kapele se začalo říkat podle pilotní skladby „Trioda“ a zkušebna se přestěhovala do Bubenče.

Trioda_Z
Trioda při zkoušce v bubenečské Ždanovce (1988)
(Schneider, Vydra, Horálek, Albrecht)

Na baskytaru hrál jeden čas také Martin Schneider a zaskočil i Honza Drašnar. Zakrátko na repertoáru přibyly nové skladby: 100 000 výkřiků a Vzduch, za klávesové nástroje přišel Franta Svačina a kapela získala novou kytarovou oporu ve Štěpánovi Albrechtovi.

Trioda_S
Trioda - Silvestr 1992 na Slamníku
(Schneider, Volný, Vydra, Albrecht)

Zážitky z konzumace po jednom vystoupení v Parku kultury a oddechu Julia Fučíka inspirovaly k vytvoření nové skladby Buřtistan smrti.

SL_HHL_1
Sex Libris na Hanspaulském hudebním létě - červen 1999
(Vydra, Musil, Kopecká, Bernstein, Štědrý, Plech,
Albrecht, v pozadí Kandl)

V letech 1991 až 1996 došlo k ničím nerušené odmlce, aby se kapela v srpnu 1996 vrátila k činnosti na pozvání Ivana Hlase ke dvěma společným vystoupením v Malostranské Besedě, a to již pod názvem Sex Libris.

SL_R_1
Sex Libris v Baráčnické Rychtě - leden 2000
(Albrecht, Vydra, Novotný, Musil, Kopecká, Bernstein, Klusáček,
v pozadí Dvořák, Kandl a Plech)

Zkušebna se přestěhovala tentokrát do Dejvic. O rok později dochází k poslední významné změně obsazení jádra kapely, když po odchodu Jiřího Horálka a záskocích Jiřího Zelenky přichází za bicí Ludvík Eman Kandl.

SL_R_K
Na Rychtě s hostem Martinem Krausem

Poté vzniká nový homosexuální hit Božej & Blažej a kapela se rozšiřuje o pětičlennou dechovou sekci ve složení: Míša Kopecká - altsaxofon, Isan Novotný a Milan Musil - tenorsaxofony, Vojtěch Klusáček - trubka a Saša Bernstein - trombon a o klaviristu Richarda Šmardu Dvořáka. Domovská scéna Sex Libris je Malostranská Beseda a sál hospody Na slamníku.

SL_R_DS
Saxofonová sekce Sex Libris na Rychtě v lednu 2000
(Musil, Novotný, Kopecká)

Poté, co byla dejvická zkušebna vytopena a následně zrušena, soubor se uchýlil do zkušebny hanspaulského klubu RAF, kde také příležitostně vystupuje. K base se po patnácti letech vrací Jarda Sadílek.

sexlibris0206
Sex Libris na Hanspaulském hudebním létě - červen 2002
(Vydra, Dejdar (moderátor), Novotný, Musil, Sadílek, Bernstein,

Albrecht, v pozadí Kandl)

 

Program  koncertů

Zpět/Back